• Co w Koźle piszczy? Tradycje Ludowe Regionu Kozła

• 16 września odwiedzili nas muzycy ze Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszyniu. To ludzie, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem kultywują tradycje Regionu Kozła. Zatańczyli, zaśpiewali, zagrali… A wszystko po to, by zachęcić uczniów do zainteresowania się tą wyjątkową dziedziną polskiej muzyki regionalnej.

Cykl spotkań w okolicznych szkołach odbywa się w ramach projektu: "Niematerialne - przekaż dalej".

• Wizyta delegacji z Gminy Zbąszyń we francuskim Steenvorde

• W dniach 5-8 września 2024 roku Pani dyrektor Ewa Orłowska była członkiem delegacji  ze Zbąszynia, do miasta partnerskiego Steenvoorde. Przedstawiciele samorządu, szkół oraz muzyków ludowych, uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę wyzwolenia tego francuskiego miasta przez 1. Dywizję Pancerną generała Stanisława Maczka.

Główne obchody odbyły się w parku im. generała Maczka w Steenvoorde, gdzie złożono wieńce pod pomnikiem poświęconym bohaterom 1. Dywizji Pancernej. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz, kombatanci oraz mieszkańcy Steenvoorde i okolic. Delegacja ze Zbąszynia również złożyła hołd, wyrażając wdzięczność za pamięć o polskich żołnierzach, którzy oddali życie za wolność. Dokonano również odsłonięcia tablic upamiętniających szlak bojowy polskich żołnierzy pod wodzą generała Maczka. Tablice powstały dzięki zaangażowaniu miasta Zbąszyń oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

Program wizyty obejmował zarówno oficjalne uroczystości, jak i spotkania kulturalne i integracyjne, które miały na celu zacieśnienie więzi między mieszkańcami obu miast. Podczas kilkudniowego pobytu dało się odczuć ogromną życzliwość, gościnność i wdzięczność w stosunku do nas – Polaków.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

PIERWSZY DZWONEK W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

Witaj szkoło!

Wszyscy krzyczmy dziś wesoło - witaj szkoło! Witaj szkoło!

Nowych wyzwań przyszedł czas,

powracacie dziś do szkolnych klas.

Uczcie się pilnie, cieszcie młodością,

Niech każdy dzień w szkole Wam mija z radością!

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nądni
        • Nądnia, ul. Główna 56