• ŻEGNAMY ZIMĘ, WITAMY WIOSNĘ! – 18.03.2021r

• Mały Samorząd Uczniowski w ZSP w Nądni zaprosił dzisiaj klasę I i III na krótki wesoły korowód  wokół szkoły, aby w tradycyjny,  ekologiczny sposób pożegnać zimę i przywitać tak oczekiwaną wiosnę.

Nasi uczniowie z klasy III zrobili piękną „Marzannę”, kwiaty oraz transparent. Dzieci nie zniechęcał brak słońca.  Wszystkich  rozweselały wiosenne piosenki oraz skandowanie  wiosennego  hasła: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, dziś cię utopimy bo nie chcemy zimy”.

Naszą Marzannę nie spaliliśmy i nie utopiliśmy, stoi dumnie na boisku szkolnym i czeka aż przegoni ją ciepłe wiosenne słonko. Mamy nadzieję, że po tym trudnym czasie zdalnego nauczania, gdy znowu się spotkamy w szkole,  już jej tam nie będzie ☺.

• KONKURS RECYTATORSKI

• 8 marca 2021r odbył się  Klasowy Konkurs Recytatorski dla uczniów z klas 1-3. Do artystycznych zmagań przystąpili wszyscy obecni w tym dniu uczniowie. Każdy z uczestników wykazał się  piękną deklamacją wybranego przez siebie wiersza. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów komisja wyłoniła zwycięzców oraz  przyznała  wyróżnienia. Wszyscy uczniowie otrzymali piękne nagrody – książki ufundowane przez Radę Rodziców.

Wyłoniona trójka laureatów będzie reprezentować  naszą szkołę podczas  Gminnego  Konkursu Recytatorskiego „Nadobrzanka” w Zbąszyniu, który odbędzie się  w dniach 17-19.03.2021r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Kobiet

• W dniu 8 marca 2021r chłopcy z klasy III  stanęli na wysokości zadania i przyszli do szkoły odświętnie ubrani z bukietami kwiatów.   Pamiętając nie tylko o  klasowych dziewczynkach ale i o wszystkich paniach w szkole,  odśpiewali „Sto lat”,  zaśpiewali piosenkę „Wszystkiego najlepszego”,   złożyli życzenia oraz wręczyli piękne tulipany. DZIĘKUJEMY!

• Projekt edukacyjny "Dzieci z Bullerbyn"

•

Uczniowie z klasy III realizowali projekt edukacyjny na podstawie książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Po wcześniejszym zapoznaniu się z historią dzieci mieszkających w małej wiosce Bullerbyn wykonywali przeróżne zadania, pracując zespołowo. Uczestniczyli w grze na wzór „Milionerów” zbierając punkty, rozwiązywali krzyżówki, karty pracy, wykonywali prace plastyczne. Napisali piękne listy do ulubionego bohatera lub bohaterki lektury. Uczniowie wykonywali zadania w ciągu dwóch dni. Radości było wiele, a efekty  cudowne. Prace uczniów są ozdobą szkolnego holu.

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nądni
        • Nądnia, ul. Główna 56